Print

SIC President's and Vice President's Lists

January 14, 2013

2012 Fall President’s List (Perfect 4.0 GPA)

Broughton --Byron Suits

Carbondale -- Rachel Peters

Carmi -- Courtney Bunting, Lisa Hutchinson, Koby Kisner, Steven Moore, Chasity Neaveill, Debbie Nunley, Rhea Passmore, Jacalyn Puckett, Sherry Sturgal

Carrier Mills – Joshua Brandon, Stephanie Hayes, Kellie Headrick, James Stimpson

Cave in Rock -- Michael Degrave, Dylan Moore

Coffeen -- Logan Voyles

Collinsville -- Robert Hall

Creal Springs -- Joshua Goodman

Crossville -- Rebecca Brown, Branden Westfall

Eldorado -- Olivia Brown, Jarrett Edwards, Talitha Fisher, Dalora Goben, Amber Herrmann, Kaleb Irwin, Debra Lane, Charly Lowery, Houston Moses, Kristin Parks, Jennifer Paro, Benjamin Partridge, Alyssa Payne, Emily Pemberton, Connor Pulliam, Madeline Rogers, Tyler Shafer, Cameron Shelton, Gary Siebert, Corinna Steed, Dezirae Stevens, Quinlyn Vanzant, Alexis Walker, Joseph Weir

Elizabethtown -- Braden Cook, Donna Gulley, Shirley Kasch, David Thornton

Enfield -- Morganne Blazier

Equality -- Stacy Barnett, Zachary Wargel

Ft Worth (Texas) -- Bryan Quinn

Galatia -- Laura Baggott, Jessica Vinyard

Golconda -- Carol Crisp

Harrisburg – Dustin Allen, Shawn Beere, Blaine Bundren, Vanessa Burroughs, Lisa Carter, Jonathan Casillas, Holly Clayton, Kendra DePriest, Betsy Dick, Anne Ellis, Michael Falco, Tyler Fields, Ashley Gifford, Valerie Goff, Curtis Green, Crystal Guard, Laura Hanrahan, Fred Isaacs, Eric Jackson, Kimberly Lauderdale, Megan Lynn, Christopher Mathis, Riaan Nel, William Nielsen, Patrick O'Connor, Ryan Pappenfuss, Sean Partain, Matthew Perkins, Brittney Potter, Cassie Rea, Andrea Rodgers, Steven Smothers, Cory Stamper, James Turner, Shayla Weirauch, Amy Wells, Wesley Wiley, Walter Wysynski

Herrin -- Coty Cole

Marion -- Michele Dorris, Dennis Gill, Gabrielle Nappier

McLeansboro --Timothy Crow, Patrick Flannigan, Samuel Rogers

Morganfield (Ky.) --Danielle Greenwell, Ryan Thomas

New Burnside -- Desiree Street

New Haven -- Rhesa Armstrong, Jennifer Simpson

Normal -- Amanda McGuire

Norris City -- Heather DeLap, Keaton Goldman, William Sidwell, Kody Sutton, Stephanie Wendling

Omaha -- Tiffany Anderson, Jordan Evans

Ozark -- Christopher Bullock, Dustin Bullock, Jessica Craig, Lacy Guard

Ridgway -- Kailyn Wead

Rosiclare -- Sally Lane, Angela Vaughn

Shawneetown -- Michelle Case, Brittany Chubb, Patrick Hoscheid, Melody Long, Kristen Mills, Terri Quetermous

Simpson -- Teresa Hutchinson

The Dalles (Ore.) -- Michael Meredith

Tunnel Hill -- Benjamin Rouse

Vandalia -- Trevor Summers

Villa Park -- Crystal Hodges

Warsaw -- Rachel Barnes

Waverly (Ky.) -- Taran Biggers

2012 Fall Vice President’s List (GPA 3.25-3.99) 

Carmi -- Lesa Adams, Crystal Bartley, Jerrie Baxley, Shawna Browning, Danielle Chrockrem, Chelsey Devoy, Hannah Howard, Justin Jones, Michael Klaus, Jordan Knight, Savannah Matz, Whitney McKenzie, Joshua Nash, Aaron Newman, Taylor Pennington, Clint Rawlinson, Heather Rice, Gilbert           Santos, Ryan Shepard, Gena Simmons, Brandon Wurst

Carrier Mills -- Johnathan Comer, Garrett Hill, Michael Holland, Albert Lyles, Sandra Price, Edward Rader, Anthony Schutt

Cave in Rock -- Morgan Cinkovich

Crossville -- Kalleigh Jones

Du Quoin -- Kimberly Broski

Eldorado -- Devin Aldridge, Devin Bartok, Sharell Bradley, Ashley Brown, Lisa Cox, Chasidie Dowdy, Sarah Duckworth, Meghan Edwards, Korella Gore, Laura Grace, Starlea Grisham, Ashly Gwaltney, Travis Horton, Andrea James, Kaylee Karns, Kelly Lake, Katlyn Lawrence, Brittany Littlefield, Ronda Marcadante, Clint Moore, Cassidy Morris, Philip Morrison, Natalie Morse, Tyler Richerson, Greg Sigler, Mackenzie Sinks, Jaime Smith, Barton Stanley, Jayse Thaxton, Hillary Traxler, Tnea Turner

Elizabethtown – Joseph McClenahan

Equality  -- Sheri Barnett, Makenzie Bradley, Rebecca Farler, Zachary Jones, Crystal Lewis, Kelsie Neal,Nathan Smith

Galatia -- Cassandra Amberger, Travis Bond, Stephen Brown, Thomas Finley, Branden Hankins, Skyler Hurst, Damon Jackson, James Lynn, Wendy Powell, Catherine Sanders, Sara Spurlock, Skai Tso,Nicholas Volkening, Laura Williams, Haylie Wilson, Patricia Wiseman,

Golconda -- Timothy Broadway, Brett Butler, Jake Butler, Alex Cooley, Deidre Davis, Ashlyn Haner, Everett Henson, Cole Jackson, Rachel More, Callie Richerson

Grantsburg -- Micaela Bray

Harrisburg -- Isaac Alexander, Jeremy Allen, Caleb Beal, Lindsey Bebout, Anna Best, Melody Boots, Kaylee Boston, John Brown, Larra Bundren, Elisha Burton, Ridge Carey, Brett Casteel, Samantha Cockrum, Kayla Crowder, John Daily, Jada Davis, Jonathan DeLapp, Jessica Dunn, Austin Edge, Taylor Fletcher, Amanda Foles, Matthew Forrester, Dakota Fry, Lacey Gill, Saddie Goodwin, Robert Hamp, Nicholas Henderson, Peyton Herron, Ryan Holladay, Andrea Holmes, Nathan       Huggins, Paige Hughey, Makenzie Hungate, Andrea Irvin, Timothy Jeffries, Jessica Johnson, Shane Jones, Michael Kingston, Kaitlyn Kinne, Nathan Koller, Jennifer Lane, Austin LeBaron, Justin Leinenbach, Logan Leverett, Kaylee Lewis, Jose' Luna, Lydia Lyon, Ella McDaniel, Puja Mehta, Matthew Milligan, William Montgomery, Taylor Morris, Paige Mueller, Jenny Murrie, Brittian Nolen, Diana Patterson, Amy           Phipps, Mikajah Questelle, Michelle Ramirez, Casey Rose, Randy Ruether, Salena Russell, Sarah Schmitt, Joshua Sheldon, Kelly Shimp, Jeffrey           Siler, Ashleigh Slone, Lisa Stefko, Jacob Stewart, Amy Stovall, Emily Suh, John Suh, Dylan White, Daniel Wilson, Cynthia Winters, Dylan Winters, Kassie Winters, McKayla Wren

Herod -- Ewell Dutton, Zack Mosby

Junction -- Jeremiah Brown, Nathaniel Burns

Morganfield (Ky.) -- William Bullock, Brittany Courtney, Phylisha Pike

Mulkeytown -- Elizabeth Harbin

New Haven -- Jayla Browning

Norris City -- Destiney Bolin, Shannon Delap, Jacob Healy, Matthew Kerns, Mallory Ledbetter, Aaron McVay, Jared Mitchell, Bethany Oxford, Dalton Pearce, Rheanna Pearce, Margaret Phillips, Branden Quillman, Taylor Rutledge, Johnna Smith

Omaha -- Jonathan Moye

Ozark -- Amy Glanzer-Gibson, Rikii Pyle

Pittsburg -- Lori Mocaby

Raleigh – Caitlin Burnett, Cindy Coseboon, Ryan Harbison, Benjamin McGuire, Samuel Parks

Ridgway -- Cody Downen, Elizabeth Duffy, James Koester, Dustin Newton, Sarah Zirkelbach

Rosiclare -- Lisa Davis, Carly Dixon, Briana Lewis, Zachary Robinson

Shawneetown -- Sean Adams, Chasity Berlin, William Naas, Emilia Spivey, Logan Vinyard, Lanna Walters

Simpson -- Michael Atkins, Christina Cockrum, Nicholas Mott, Nicole Williamson

Stonefort -- Jacob Blackman, Ethan Dudley, Maggie Horton, Derek Morse, Dylan Sellers

Tunnel Hill -- Austin Leal

Williamsville -- Ethan List

 

###