Print

SIC President's and Vice President's lists for Spring 2016

June 7, 2016

 

2016 Spring President’s List (Perfect 4.0 GPA) 

Burnt Prairie- Bryce Nolan

Carmi- Seth Gross, Aaron Harrington, Josephine Hubele, Kassidy Knight, Mitchell Masterson, Bobby Steward

Carrier Mills- Chloe Brandon, Nicholle Clark, Casey Crowder, Bethany Lewis, Anthony Schutt

Cave In Rock- Halley Olveda

Eldorado- Samuel Brandsasse, Misty Butler, Colton Edwards, Kayla Heath, Lindsay Lake, Samantha Mings, Nicolette Morrison, Ryne Stewart, Angel Weiland

Elizabethtown- Alexandria Armstrong, Brianna Combs, Kenzie Jenkins, Kellyn Smith

Equality- Clara Gordon 

Galatia- Hannah Hefner, Haley Tate

Golconda- Emily Green, Charlee Poole, Colton Vickery 

Harrisburg- Jason Allen, Lyndi Bowman, Levi Brening, Megan Cain, Olivia Christian, Tamblyn Christian, Chelsea Clark, Tiffany Day, Kayla DePriest, Deidre Hull, Ashton Lee, Cassidy Maynard, Elisabeth McDaniel, Dakota Morris, James O’Hara, Daniel Pilkington, Cassie Pinkston, Nicholas Rochford, Bailey Smithpeters, Jillian Wallace, Mikayla Ziegler

Herod- Jessica Miles, Teri Winters

Lena- Elizabeth Gable

Marion- Rhea Korte, Angela Lees 

New Burnside- Shelby Linaweaver

Norris City- Taylor Colbert, Kelsea Cox, James Delap, Mathew Mileham, Taylor Rutledge 

Omaha- Tabitha Neal 

Raleigh- Jonathan Fricks

Ridgway- Charles Risley

Rosiclare- Julia Shetler

Shawneetown- Rebecca Carter

Springerton- Justin Rush 

Vienna- Emily Swartz, Justine Swartz

 

2016 Spring Vice President’s List (GPA 3.25-3.99)

 

Broughton- Brittney Suits

Carmi- Jerrie Baxley, Crystal Denson, Griffin Hart, Kirsten Heil, Dakota Janovich, Clinton Murphy, Austin Ritcheson, Luke Rutledge, Karrissa Siegel

Carrier Mills- Jessica Barnes, Sheryl Berry, Cheyann Boatright, Megan Calvert, Deshawn Ellis, Kyli Grathler, Lorrae Harmon, Robyn Simerly, Shayla Stone

Creal Springs- Catherine Harris

Crossville- Dustin Weasel

Eldorado- Whittney Barger, Kelsey Bartok, Brooklyn Beckham, Danyel Carter, Emmalee Clark, Shelley Galloway, Reagan Gray, Rachel Mace, Zachary McGuire, Brandi Rash, Jacob Richerson, Sydney Whitlock

Elizabethtown- Rachel Carr, Colt Carter, Ryki Daymon, Brody Gustin, Eran Oglesby, William Owens, Jaedyn Reed, Peyton Robinson

Equality- Tara Funk, Tyler Worley

Galatia- Gabrielle Boner, Tenika Carter, Allison Mitchell, Autumn Pritchett

Golconda- Ashlea Grumley, Abby Staggs

Harrisburg- Brittny Banks, Keegan Beam, Haleigh Beers, Kortney Bennett, Alicia Blades, Aisha Brittain, Brenna Butler, Kenneth Carrier, James Catt, Lauren Choate, Jordon Darnell, Nicholas Davis, Alicia Denbo, Kyle DePriest, Tori Dewar, Stephanie Dowdy, Mariah Drone, Caden Drue, Kirstynn Etienne, Bridget Fitzpatrick, Jacob Garrison, Brandon Gibbs, Hollie Gibbs, Sarah Goins, Samantha Keith, Collins Lambert, Matthew Lehman, Austin Lowry, Ryan Luce, Veer Mehta, Gianni Otto, Kennedy Phelps, Nicholas Pilkington, Elyjah Questelle, Hunter Ragan, McKenzi Ratliff, Tate Reamer, Sawyere Reeder, Brittany Reynolds, Nereyda Rios, Jessica Sweet – Claudio, Mikayla Thompson, Quinlyn Vanzant, Jacob Vaughan, Haley Vineyard, Stephanie Walle, Cassandra Watkins, Patriellia Whittington, Hazelea Wilkins, Christopher Wilson, Chelsi Woodard

Herod- James Wasson

Johnston City- Grant Anderson, Allen Montgomery

Marion- Maddison Bryn

New Burnside- Nicole Capps

Norris City- Joy Brown, David Doerner, Clara Shain, Rachel Weiss, Jessica Woods

Poseyville, IN- Taylor Wassmer

Raleigh- Lacy Bradley, Madison Miller, Timothy Mitchell, Keyah Roberts, Makayla Wiseman

Ridgway- Morgan Ashford, Elizabeth Hawkins 

Rosiclare- Devon Jones, Alexys Shaw, James Shelby, Ashlyn Smith, Kendra Stallings

Shawneetown- Trenton Zumwalt

Stonefort- Brittany Blackman, Rachael Parks, Aimee Robards 

Sturgis, KY- Nathaniel White

Thompsonville- Molly Price

Tunnel Hill- Aaron McDonald

Waverly, KY- Landon Wolfe