SIC President’s and Vice President’s Lists for Fall 2015
SIC 2015 Fall President’s List (Perfect 4.0 GPA)
Arthur- Stephani Poe
Broughton – Brittney Suits
Carmi – Jerrie Baxley, Dakota Janovich, Kassidy Knight, Mitchell Masterson, Karrissa Siegel
Carrier Mills – Harley Cofield, Casey Crowder, Bethany Lewis, Anthony Schutt
Cave In Rock – Halley Olveda
Crossville – Dustin Weasel
Eldorado – Samuel Brandsasse, Lindsey Lake, Dolly Mace, Jackie Maloney, Samantha Mings, Amanda Ryker, Emily Watson
Elizabethtown – Rachel Carr, Kolt Carter, Peyton Robinson, Donna Walczak
Equality – Clara Gordon, Phoenix Karns, Terri Quertermous
Galatia – Hannah Hefner, Haley Tate
Golconda – Colton Vickery
Harrisburg – Jason Allen, Kortney Bennett, Joshua Bethel, Cheyann Boatright, Lyndi Bowman, Megan Cain, Olivia Christian, Chelsea Clark, Tiffany Day, Alicia Denbo, Tori Dewar, Stephanie Dowdy, Megan Harrison, Samantha Keith, Ashton Lee, Ryan Luce, Ivan Matthews, Cassidy Maynard, Elisabeth McDaniel, Cassie Pinkston, Hunter Ragan, Randy Ruether, Bailey Smithpeters, Haley Vinyard, Stephanie Walle
Herod – Jessica Miles, Teri Winters
Johnston City – Grant Anderson
Marion – Rhea Korte, Angela Lees
New Burnside – Shelby Linaweaver
New Haven – Robert Gmerek
Norris City – Mariah Catlin, Taylor Colbert, Matthew Schreifels
Raleigh – Madison Miller
Ridgway – Sidney Ahrens, Morgan Ashford
Rosiclare – Oral Ratliff
Shawneetown – John Patton
SIC 2015 Fall Vice President’s List (GPA 3.25-3.99)
Broughton – Austin Cisco
Burnt Prairie – Bryce Nolan
Carmi – Nicole Campbell, Crystal Denson, Seth Gross, Allison Haley, Austin Hunsinger, Clinton Murphy, Tiffany Musgrave, Ashlyn Owen, Austin Ritcheson, Luke Rutledge, Bobby Steward
Carrier Mills – Matthew Barrett, Sheryl Berry, Megan Calvert, Alex Cooley, Ariana Hall, Lorrae Harmon, Robyn Simerly
Cave In Rock – Jonathan Dutton
Eddyville – William Clutts, Gary Roper
Eldorado – Kelsey Bartok, George Bergman, Emmalee Clark, Christian Dalton, Tyler Deaton, Kennedy Dunning, Colton Edwards, Juana Gonzalez, Reagan Gray, Rachel Mace, Zachary McGuire, Dakota Meents, Brandi Rash, Jacob Richerson, Afton Sisney, Ryne Stewart, Shannon Summers, Angel Weiland
Elizabethtown – Alexandria Armstrong, Jeremy Hicks, Michael McClenahan, Jaedyn Reed
Equality – Tara Funk
Galatia – Tenika Carter, Allison Downs, Allison Mitchell, Autumn Pritchett
Golconda – Barbara Bridgmohan, Emily Green, Rylee Ohse, Charlee Poole, Abby Staggs, Hannah Trammel
Harrisburg – Caleb Abbott, Keegan Beam, Bodie Beckman, Andrew Bishop, Larissa Bond, Levi Brening, Brenna Butler, Kelvin Cato, James Catt, Dalton Clarke, Kayla DePriest, Kyle DePriest, Travis Dobrey, Kirstynn Etienne, Jose Fernandez, Bridget Fitzpatrick, Jacob Garrison, Sarah Goins, Mary Gribble, Daniel Hankins, Dana Hooven, Christina Hutchcraft, Aaron Johnson, Brantlea Jones, Collins Lambert, Mallory Ledbetter, Matthew Lehman, Daniel Lewis, Austin Lowry, Auston Mahan, Veer Mehta, Dakota Moris, James O’Hara, Gianna Otto, Kennedy Phelps, Daniel Pilkington, Nicholas Pilkington, Jorge Quintero Guzman, Ashton Rambo-Sharp, Tate Reamer, Sawyere Reeder, Brittany Reynolds, Laura Rheude, Jacob Vaughan, Cassandra Watkins, Tayler Wendler, Mikayla Ziegler
Herod – Allison Cox
Johnston City – Allen Montgomery
Junction – Tyler LeClaire
Lena – Elizabeth Gable
Marion – Megan Overturf
New Burnside – Nicole Capps
Norris City – Alexia Bishop, Joy Brown, Kelsea Cox, Penny Cox, James Delap, Elizabeth Hawkins, Krystal Smith, Dakota Wheeler
Raleigh – Lacy Bradley, Jonathan Fricks, Makayla Wiseman
Ridgway – Haley Rushing
Rosiclare – Tanner Dutton
Stonefort – Wai Johnson, Rachael Parks, Johnathan Winkler
Sturgis, KY – Nathaniel White
Thompsonville – Molly Price
Vienna – Justine Swartz
Waverly, KY – Landon Wolfe
###